Paracord


Langevarjunöör (ka paracord või 550 nöör) on kergekaaluline nailonist köis, mida algselt kasutati II maailmasõja ajal USA langevarjudes. Hiljem tõendasid nad oma kasulikkust ka paljude muude ülesannete täitmisel. Nüüdseks on nöör laialdaselt kasutusel kõikvõimalikes variantides moest sõjanduseni. Seda mitmekülgset nööri kasutasid astronaudid STS-82 ajal, kaheksakümne teise kosmosesõiduki missioonil kui ka Hubble kosmoseteleskoobi parandamiseks.

Nöör koosneb tugevalt põimitud ribadest, mis annavad võrdlemisi sileda tekstuuri. Kogu nailonist konstruktsioon muudab paracordi üsna elastseks. 550 nöör on tavaliselt läbimõõduga 4 mm.

Tüüpidest

MIL-C-5040H määrab Military Issue paracordi kuue tüübi järgi: I, IA, II, IIA, III, IV. IA ja IIA liigid koosnevad ainult tuumast ilma kestadeta. Tüüp III, mida tavaliselt kasutatakse, omab minimaalset tõmbetugevust 550 naela. Sellest ka nimetus "550 nöör". USA sõjalise spetsifikatsioon paracord kirjeldab mitmeid parameetreid, mille lõpptoode  vastama peab. 

Rampsiku kaudu on saadaval järgmised paracordi tüübid

Micro cord: Umbkaudne läbimõõt 1,18mm. Kandevõime kuni 40kg.
Type I: Umbkaudne läbimõõt 1,6mm. Kandevõime kuni 45kg
Type II: Umbkaudne läbimõõt 3mm. Kandevõime kuni 181kg
Type III: Umbkaudne läbimõõt 4mm. Kandevõime kuni 249kg
Type IV: Umbkaudne läbimõõt 4,5mm. Kandevõime kuni 340kg
Type V: Umbkaudne läbimõõt 6mm. Kandevõime kuni 566kg

Kõik nöörid on USAs valmistatud. Nii saad olla kindel, et nöörid on testitud ja vastupidavad. Kinnituste ja lisade osas kasutame vaid vastupidavaid materjale, et tagada sinu lemmiku turvalisus.